Ogłoszenia i zapowiedzi

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami. Ostatnia aktualizacja:

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2022 r.

1. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczamy na inwestycję na naszym cmentarzu.

2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I-wszej Komunii św. będzie w środę: o godz. 15.30 w kaplicy oraz o godz. 16.30 w kościele.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek w kościele od godz. 17.30 oraz w kaplicy od godz. 18.30.

4. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Jest to dzień M. B. Różańcowej.

5. W czwartek zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy w kościele o godz. 16.00 oraz w piątek o godz. 16.00 w szkole w Rekowie Górnym.

6. Zapraszamy na różaniec św. codziennie w kościele o godz. 17.30 oraz w kaplicy o godz. 18.30.

7. Bóg zapłać Panu Markowi Boyke za konserwację zewnętrznego oświetlenia kościoła.

8.. Po Mszy św. można nabyć nowy nr Gościa Niedzielnego.
9. W minionym tygodniu zmarła ś.p. Władysława Groenwald, l 90 z Wedlina. Pogrzeb odbył się w piątek w Mrzezinie. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

Termomodernizacja

Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie informuje, że zadanie inwestycyjne pn. „Termomodernizacja budynku kościoła w Redzie” zostało dofinansowane z programu NFOŚ p.n. Poprawa jakości powietrza .Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” w formie dotacji w kwocie 2.150.000 zł w tym z NFOŚ -1.920.810zł i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku w kwocie 229.190 zł. Całkowity koszt kwalifikowany zadania wyniósł 2.271.282,00 PLN.

Przedsięwzięcie dotyczyło kompleksowej termomodernizacji budynku polegającej na dociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie stolarki okiennej, modernizacji sytemu grzewczego, montażu instalacji pomp ciepła, montażu instalacji zarządzania energią.

Celem szczegółowym przedsięwzięcia było zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię zużywaną na potrzeby ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej. Zastosowane rozwiązania spowodują zmniejszenie zużycia energii o ponad 25% to jest 1006 GJ/rok, a w konsekwencji zmniejszenie emisji CO2 w związku z działaniami poprawiającymi efektywność wykorzystywania energii w budynku kościoła wynoszące 677,40 Mg/rok.