Ogłoszenia i zapowiedzi

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami. Ostatnia aktualizacja:

XV Niedziela Zwykła 14.07.2024 r.,

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczamy na termomodernizację budynku plebanii.

2. We wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel.

3. Po Mszy św. można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.

4. Zmarła nasza parafianka ś.p. Elżbieta Łukomiak, l. 70 z ul. Podleśnej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu „Wieczny odpoczynek…”

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

1) Kordiasn Środa – kawaler – ul. Prosta Reda

Paulina Żuk – panna – ul Prosta Reda

2) Jakub Żentarski – kawaler – ul. Podleśna Reda

Weronika Specht – panna – ul Podleśna Reda

3) Mateusz Rinc – kawaler – Rekowo Górne

Weronika Hebel – panna – Puck

4) Arkadiusz Barzowski – kawaler – al. Lipowa Reda

Magdalena Szulecka – panna – ul. Piłsudskiego Nasielsk

Termomodernizacja

Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie informuje, że zadanie inwestycyjne pn. „Termomodernizacja budynku kościoła w Redzie” zostało dofinansowane z programu NFOŚ p.n. Poprawa jakości powietrza .Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” w formie dotacji w kwocie 2.150.000 zł w tym z NFOŚ -1.920.810zł i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku w kwocie 229.190 zł. Całkowity koszt kwalifikowany zadania wyniósł 2.271.282,00 PLN.

Przedsięwzięcie dotyczyło kompleksowej termomodernizacji budynku polegającej na dociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie stolarki okiennej, modernizacji sytemu grzewczego, montażu instalacji pomp ciepła, montażu instalacji zarządzania energią.

Celem szczegółowym przedsięwzięcia było zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię zużywaną na potrzeby ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej. Zastosowane rozwiązania spowodują zmniejszenie zużycia energii o ponad 25% to jest 1006 GJ/rok, a w konsekwencji zmniejszenie emisji CO2 w związku z działaniami poprawiającymi efektywność wykorzystywania energii w budynku kościoła wynoszące 677,40 Mg/rok.