Ogłoszenia i zapowiedzi

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami. Ostatnia aktualizacja: 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023 r.

1 Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 będzie kiermasz alb dzieci komunijnych w salce JPII

2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa. Dodatkowa Msza św. godz. 10.00 Msza św. w kościele w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci.

3. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową w kościele o godz. 17.30 oraz w kaplicy przed Mszą św. o godz. 19.00.

4. Spotkanie Oazy będzie w piątek o godz. 16.00 w kościele.

5. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 18.00 podejmiemy duchową adopcję dziecka poczętego w naszej parafii.

6. W niedzielę Gorzkie Żale w kościele po Mszy św. o godz. 10.30 a w kaplicy po Mszy św. o godz. 12.00.

7. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które wygłosie ks. Krystian Krepel z parafii św. Karola Boromeusza w Wejherowie. Plan rekolekcji będzie podany za tydzień.

8. Zmarł nasz parafianin ś.p. Jan Dawidowski l. 82 z ul. Długiej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00. Wcześniej różaniec w int. zmarłego. Polećmy ś.p. Jana Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

9. Po Mszy św. można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego. Dostępne są też świece – paschałki w cenie 20 zł.

 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Tomasz Hirsch – kawaler – ul. Zapolskiej Rumia

Agnieszka Kaszuba – panna – ul. Długa Reda

Termomodernizacja

Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie informuje, że zadanie inwestycyjne pn. „Termomodernizacja budynku kościoła w Redzie” zostało dofinansowane z programu NFOŚ p.n. Poprawa jakości powietrza .Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” w formie dotacji w kwocie 2.150.000 zł w tym z NFOŚ -1.920.810zł i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku w kwocie 229.190 zł. Całkowity koszt kwalifikowany zadania wyniósł 2.271.282,00 PLN.

Przedsięwzięcie dotyczyło kompleksowej termomodernizacji budynku polegającej na dociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie stolarki okiennej, modernizacji sytemu grzewczego, montażu instalacji pomp ciepła, montażu instalacji zarządzania energią.

Celem szczegółowym przedsięwzięcia było zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię zużywaną na potrzeby ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej. Zastosowane rozwiązania spowodują zmniejszenie zużycia energii o ponad 25% to jest 1006 GJ/rok, a w konsekwencji zmniejszenie emisji CO2 w związku z działaniami poprawiającymi efektywność wykorzystywania energii w budynku kościoła wynoszące 677,40 Mg/rok.