Ogłoszenia i zapowiedzi

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami. Ostatnia aktualizacja: 

Zesłanie Ducha Świętego 28.05.2023 r.

1. W sobotę do I-wszej Komunii św. przystąpiło 29 dzieci. Trwa „biały tydzień”. W czwartek wyjazd dzieci do Swarzewa o godz. 9.00.
2. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. Jest to 1 czerwca i Dzień Dziecka.
3. Próba dzieci rocznicowych, które w ubiegłym roku przystąpiły do I-wszej Komunii św. będzie w środę o godz. 16.30.
4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00 w kościele oraz od 18.30 w kaplicy.
5.Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
6. W piątek o godz. 11.00 zapraszamy na Uroczystą Mszę św. z okazji 30-lecia naszej Szkoły Podstawowej im. Jana Drzeżdźona.
7. W sobotę po Mszy św. różaniec św. w kościele, a w kaplicy po Mszy św. w niedzielę o godz. 12.00.
8. W sobotę wyrusza nasza piesza pielgrzymka do Wejherowa. Początek o godz. 8.00 – krótkie nabożeństwo i wyjście pielgrzymów. O godz. 13.00 będzie podstawiony darmowy autobus, który zabierze pielgrzymów do Rekowa. W niedzielę wyjazd na „górki” o godz. 8.00 przy sklepie. Przywitanie pielgrzymów ok. godz. 16.30.
9. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. O godz. 10.30 Msza św. dzieci rocznicowych.
10. Po Mszy św. można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.
 

 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

1. Klaudiusz Barszczewski – kawaler – zm.ul. Wesoła Reda

Katarzyna Dąbrowska – panna – zm. ul. Wesoła Reda

2. Jakub Stankiewicz – kawaler – ul. Perłowa Rekowo Górne

Aleksandra Kazubowska – panna – ul. Perłowa Rekowo Górne

3. Tomasz Miotk – kawaler – ul. Roszczynalskiego Rumia

Paulina Ciesielska – panna – al. Lipowa Reda

Termomodernizacja

Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie informuje, że zadanie inwestycyjne pn. „Termomodernizacja budynku kościoła w Redzie” zostało dofinansowane z programu NFOŚ p.n. Poprawa jakości powietrza .Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” w formie dotacji w kwocie 2.150.000 zł w tym z NFOŚ -1.920.810zł i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku w kwocie 229.190 zł. Całkowity koszt kwalifikowany zadania wyniósł 2.271.282,00 PLN.

Przedsięwzięcie dotyczyło kompleksowej termomodernizacji budynku polegającej na dociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie stolarki okiennej, modernizacji sytemu grzewczego, montażu instalacji pomp ciepła, montażu instalacji zarządzania energią.

Celem szczegółowym przedsięwzięcia było zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię zużywaną na potrzeby ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej. Zastosowane rozwiązania spowodują zmniejszenie zużycia energii o ponad 25% to jest 1006 GJ/rok, a w konsekwencji zmniejszenie emisji CO2 w związku z działaniami poprawiającymi efektywność wykorzystywania energii w budynku kościoła wynoszące 677,40 Mg/rok.