Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny
Nieustającej Pomocy w Redzie
Ogłoszenia, zapowiedzi...
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.05.-29.05.2022 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie w kościele o godz. 17.30 a w kaplicy o 18.30.
2. We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
3. Prób generalna dzieci komunijnych w środę o godz. 18.30.
4. Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodziców w piątek o godz. 16.00.
5. Uroczystość I-wszej Komunii św. w sobotę o godz. 11.00. Dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10.30.
6. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
7. Po Mszy św. można nabyć nowy nr Gościa Niedzielnego.
8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Mariusza Formelli, l. 46 z ul. Osiedlowej w Rekowie Górnym oraz zmarł ś.p. Piotr Włoch, l. 79 z ul. Gawendy w Redzie. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.00. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek...”

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
1. Jan Rosenkranz – kawaler – Reda
Daria Orańska – panna - Reda
2. Rafał Zioło – kawaler – Reda
Joanna Potrykus – panna – Reda (nasza parafianka)
3. Łukasz Nadolski – kawaler – Elbląg
Anna Koy – panna – Rekowo Górne (nasza parafianka)
Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie informuje, że zadanie inwestycyjne pn. „Termomodernizacja budynku kościoła w Redzie” zostało dofinansowane z programu NFOŚ p.n. Poprawa jakości powietrza .Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” w formie dotacji w kwocie 2.150.000 zł w tym z NFOŚ -1.920.810zł i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku w kwocie 229.190 zł. Całkowity koszt kwalifikowany zadania wyniósł 2.271.282,00 PLN.

Przedsięwzięcie dotyczyło kompleksowej termomodernizacji budynku polegającej na dociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie stolarki okiennej, modernizacji sytemu grzewczego, montażu instalacji pomp ciepła, montażu instalacji zarządzania energią.

Celem szczegółowym przedsięwzięcia było zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię zużywaną na potrzeby ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej. Zastosowane rozwiązania spowodują zmniejszenie zużycia energii o ponad 25% to jest 1006 GJ/rok, a w konsekwencji zmniejszenie emisji CO2 w związku z działaniami poprawiającymi efektywność wykorzystywania energii w budynku kościoła wynoszące 677,40 Mg/rok.
W tej trudnej sytuacji dla całej parafii i parafian można na konto parafialne składać ofiary przeznaczone na tacę. Bóg zapłać.
Nr konta: 67 8348 0003 0000 0017 0309 0001 - Parafia Rzymsko-Katolicka 84-240 Reda, ul. Kościelna 18
Bank Spółdzielczy w Pucku.
Bóg zapłać.