Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny
Nieustającej Pomocy w Redzie
Ogłoszenia, zapowiedzi...
III NIEDZIALA WIELKIEGO POSTU 24.03.-31.03.2019 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-wszej Komunii św.
2. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Duchowej Adopcji.
3. W poniedziałek również spotkanie Oazy młodzieżowej o godz. 16.00
4. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: w kościele dzieci i młodzież na godz. 16.00 a na godz. 17.30 dorosłych oraz w kaplicy przed Mszą św. na godz. 19.00.
5. W piątek zapraszam dzieci na spotkanie Oazowe na godz. 15.30.
6. W niedziele Gorzkie Żale w kościele o godz. 15.00 a w kaplicy po Mszy św. o godz. 12.00.
7. Organizujemy pielgrzymkę do miejsc związanych ze chrztem Polski: do Lednicy, Gniezna, Poznania oraz Biskupina i Gostynia w terminie od 3 do 5 maja. Koszt 500 zł obejmuje przejazd autokarem, 2 noclegi w hotelu, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, wstępy do zwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
8. Bóg zapłać Państwu Szachogłuchowicz za ofiarowane kwiaty do gazonów przed kościołem oraz paniom, które je zasadziły. Dziękuję również Panu Markowi Boyke za konserwację naszego ogrzewania ławek.
9. U ministrantów można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła można również nabyć świece - „paschałki” w cenie 6 zł.
Nr konta: 67 8348 0003 0000 0017 0309 0001 - Parafia Rzymsko-Katolicka 84-240 Reda, ul. Kościelna 18
Bank Spółdzielczy w Pucku.
Prosimy o wsparcie inwestycji nowego dachu na naszym kościele.
Bóg zapłać.
Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Przedstawiamy program:
KATOLICKIE BIURO PIELGRZYMKOWE
UL. GÓRSKIEGO 1/95; 00-033 WARSZAWA; TEL/FAX: +48 22 827-96-21; 22 827-67-39
www.twojepielgrzymki.com.pl • e-mail: biuro@twojepielgrzymki.com.pl
Biuro w Gdyni: tel: 501 340 575 e-mail: biuro@pielgrzymkizagraniczne.pl

ZIEMIA ŚWIĘTA – 9 dni

DZIEŃ 1 – PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
Zbiórka w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie godz. 20.30 Odprawa i odlot do Tel Awiwu.
DZIEŃ 2 – TEL AVIV - GALILEA
Przylot na lotnisko w Tel Avivie. Przejazd do Galilei - po drodze zatrzymamy się na śniadanie. W Hajfie nawiedzimy Sanktuarium OO. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy przepiękną panoramę okolicy. Następnie pojedziemy do Nazaretu. Będziemy się modlić w pięknej Bazylice Zwiastowania, nawiedzimy też kościół św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej, tam odnowienie przyżeczeń małżeńskich. Kolacja i nocleg w Galilei. Msza Święta w Nazarecie.
DZIEŃ 3 – GALILEA
Najpierw dotrzemy do Góry Tabor, na szczyt wjedziemy taksówkami. Potem, krótki odpoczynek nad rzeką Jordan. Z Tyberiady popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny synagogi. W Tabgha zwiedzimy kościół Prymatu św. Piotra (miejsce, gdzie Pan Jezus przekazał św. Piotrowi najwyższą władzę w Kościele) oraz kościół Rozmnożenia Chleba. Po zwiedzeniu świątyni na Górze Ośmiu Błogosławieństw, udamy się w drogę do hotelu w Betlejem. Msza Święta na górze Tabor lub na Górze Błogosławieństw.

DZIEŃ 4 – BETLEJEM – AIN KAREM
Rankiem nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Narodzenia. Zobaczymy także kościół św. Katarzyny, Grotę Mleczną i Pole Pasterzy. Potem pojedziemy do Ain Karem, gdzie zwiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Msza Święta w Betlejem.

DZIEŃ 5 - JEROZOLIMA - GÓRA OLIWNA i BAZYLIKA GROBU ŚWIĘTEGO
Pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy w miejscu, z którego Pan Jezus odszedł do nieba. Zwiedzimy kościół Pater Noster i piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego i pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia NMP. Następnie uliczkami Starej Jerozolimy pójdziemy do Bazyliki Grobu Świętego. Zwiedzimy Bazylikę, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Świętym. Msza Święta na Górze Oliwnej.

DZIEŃ 6 – JEROZOLIMA - SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI
Pojedziemy na Syjon Chrześcijański (wspaniały widok na górę Oliwną i okolicę) – nawiedzimy kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik i grób Dawida. Będziemy też w Bazylice Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie podejdziemy pod Ścianę Płaczu, tam chwila zadumy. Pójdziemy do dzielnicy ormiańskiej, skąd ponownie do Bazyliki Grobu Świętego na indywidualne modlitwy i przemyślenia.

DZIEŃ 7 – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE
Dzień relaksu. Po śniadaniu zobaczymy słynne drzewo Sykomory i Górę Kuszenia, następnie przez Pustynię Judzką, pojedziemy nad Morze Martwe będziemy tam odpoczywać, korzystając z niezwykłej kąpieli.

DZIEŃ 8 – DROGA KRZYŻOWA - POŻEGNANIE Z JEROZOLIMĄ
Nawiedzimy kościół św. Anny, staniemy nad Sadzawką Betezda, podejdziemy do Kaplicy Biczowania – skad rozpoczniemy rozważania naszej Drogi Krzyżowej. Pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Po południu czas wolny na indywidualne zakupy i przemyślenia. Msza Święta w kaplicy Biczowania.

DZIEŃ 9 – POWRÓT DO POLSKI
Wczesnym rankiem ok. godz. 1.30 pojedziemy do Tel Awiwu na lotnisko Ben Guriona, skąd odlecimy do Warszawy.

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem Warszawa – Tel Awiw – Warszawa, przejazdy autokarem klimatyzowanym, 7 noclegów w hotelach *** w pokojach dwu lub trzyosobowych z łazienkami, śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), wszystkie wstępy, rejs statkiem przez J. Galilejskie, taksówka na G. Tabor, opieka przewodnika, ubezpiecz. NW i KL.
Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji.

KOSZT: 890 usd /płatne na konto -moze być też w złotówkach/ + 100 usd płatne na miejscu