Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny
Nieustającej Pomocy w Redzie
Ogłoszenia, zapowiedzi...
III NIEDZIELA WIELKANOCNA 18.04.-25.04.2021 r.

1. Dzisiaj po Mszy zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
2. Otrzymaliśmy z dużym opóźnieniem rachunki za prąd (okres grudzień/styczeń), które w tym okresie grzewczym przekraczają normalne możliwości ich uregulowania. Dlatego też prosimy o wsparcie i za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczymy na ten cel.
3. Spotkania przygotowujące uroczystość I Komunii św.: dla rodziców we wtorek o 18.30, dla dzieci w środę o 18.30 (obydwa w kościele)
4. W piątek Uroczystość Świętego Wojciecha – Głównego Patrona Polski i naszej diecezji – w tym dniu nie ma postu.
5. Zmarły nasze parafianki ś.p. Barbara Hempel, l. 57 z ul. Osiedlowej w Rekowie Górnym (pogrzeb odbył się w sobotę) oraz ś.p. Stefania Lilla, l. 89 z ul. Długiej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu:„Wieczny odpoczynek …”
6. Po Mszy św. można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
1. Krzysztof Bogdan – kawaler – ul. Smęgorzyńska w Gdańsku
Natalia Grzywacz – panna – ul. Kasztanowa w Rekowie Górnym.
2. Marcin Kreft - kawaler - al. Lipowa Reda
Agnieszka Kierkla - panna - ul. Litwińskiego Suwałki
3. Patryk Klebba – kawaler – ul. Derdowskiego Puck
Patrycja Patok – panna – ul. Lipowa Rekowo Górne

Wszystkim Parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech radosne „Alleluja” zabrzmi nie tylko na naszych ustach, ale także w naszych sercach. Niech Jezus, który żyje na wieki Was wszystkich darzy swym błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami. Szczęść Boże.

Pomoc po pożarze dla rodziny Bigus: CARITAS ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ 51 1160 2202 0000 0000 6358 8333 dla Teresy Bigus

Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie informuje, że zadanie inwestycyjne pn. „Termomodernizacja budynku kościoła w Redzie” zostało dofinansowane z programu NFOŚ p.n. Poprawa jakości powietrza .Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” w formie dotacji w kwocie 2.150.000 zł w tym z NFOŚ -1.920.810zł i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku w kwocie 229.190 zł. Całkowity koszt kwalifikowany zadania wyniósł 2.271.282,00 PLN.

Przedsięwzięcie dotyczyło kompleksowej termomodernizacji budynku polegającej na dociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie stolarki okiennej, modernizacji sytemu grzewczego, montażu instalacji pomp ciepła, montażu instalacji zarządzania energią.

Celem szczegółowym przedsięwzięcia było zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię zużywaną na potrzeby ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej. Zastosowane rozwiązania spowodują zmniejszenie zużycia energii o ponad 25% to jest 1006 GJ/rok, a w konsekwencji zmniejszenie emisji CO2 w związku z działaniami poprawiającymi efektywność wykorzystywania energii w budynku kościoła wynoszące 677,40 Mg/rok.
W tej trudnej sytuacji dla całej parafii i parafian można na konto parafialne składać ofiary przeznaczone na tacę. Bóg zapłać.
Nr konta: 67 8348 0003 0000 0017 0309 0001 - Parafia Rzymsko-Katolicka 84-240 Reda, ul. Kościelna 18
Bank Spółdzielczy w Pucku.
Prosimy o wsparcie inwestycji nowych ławek w naszym kościele.
Bóg zapłać.