Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny
Nieustającej Pomocy w Redzie
Ogłoszenia, zapowiedzi...
I NIEDZIELA ADWENTU 28.11. – 05.12.2021 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które za dowolną ofiarą można nabywać w zakrystii.
2. Za tydzień zmiana wypominek rocznych.
3. Od jutra zapraszamy dzieci i dorosłych na roraty codziennie w kościele o godz. 18.00 oraz w kaplicy w dni, gdy jest odprawiana Msza św.
4. We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła.
5. W czwartek zapraszamy dorosłych i młodzież na adorację N.S. na godz. 19.30 w kościele.
6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00 w kościele i od 18.30 w kaplicy.
7. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
8. W piątek zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy na godz. 16.00 do kościoła.
9. W I sobotę miesiąca różaniec św. po Mszy św. wieczornej w kościele, a w kaplicy w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
10. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczony na Gdańskie Seminarium Duchowne, by wspomóc utrzymanie i edukację kleryków przygotowujących się do święceń. Będą również dostępne kalendarze seminaryjne na rok 2022.
11. Bóg zapłać Panu Markowi Boyke za konserwację zewnętrznego oświetlenia kościoła.
12. Po Mszy św. Caritas rozprowadza świece jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom: duża 16 zł a mała 6 zł. można też nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie informuje, że zadanie inwestycyjne pn. „Termomodernizacja budynku kościoła w Redzie” zostało dofinansowane z programu NFOŚ p.n. Poprawa jakości powietrza .Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” w formie dotacji w kwocie 2.150.000 zł w tym z NFOŚ -1.920.810zł i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku w kwocie 229.190 zł. Całkowity koszt kwalifikowany zadania wyniósł 2.271.282,00 PLN.

Przedsięwzięcie dotyczyło kompleksowej termomodernizacji budynku polegającej na dociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie stolarki okiennej, modernizacji sytemu grzewczego, montażu instalacji pomp ciepła, montażu instalacji zarządzania energią.

Celem szczegółowym przedsięwzięcia było zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię zużywaną na potrzeby ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej. Zastosowane rozwiązania spowodują zmniejszenie zużycia energii o ponad 25% to jest 1006 GJ/rok, a w konsekwencji zmniejszenie emisji CO2 w związku z działaniami poprawiającymi efektywność wykorzystywania energii w budynku kościoła wynoszące 677,40 Mg/rok.
W tej trudnej sytuacji dla całej parafii i parafian można na konto parafialne składać ofiary przeznaczone na tacę. Bóg zapłać.
Nr konta: 67 8348 0003 0000 0017 0309 0001 - Parafia Rzymsko-Katolicka 84-240 Reda, ul. Kościelna 18
Bank Spółdzielczy w Pucku.
Bóg zapłać.