Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny
Nieustającej Pomocy w Redzie
Ogłoszenia, zapowiedzi...
V NIEDZIELA ZWYKŁA 09.02.-16.02.2020 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczamy na spłatę remontu i termomodernizacji naszego kościoła.
2. Jutro spotkanie dzieci przygotowujących się do I-wszej Komunii św. o godz. 16.30.
3. W poniedziałek przypada 100. rocznica zaślubin Polski z morzem. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Sławoja Leszka Głódzia z udziałem Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy będzie odprawiona o godz. 11.00 w Farze Puckiej.
4. We wtorek wspomnienie NMP z Lourdes i przypada Światowy Dzień Chorego a także Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy członków wspólnoty Apostolstwa i wszystkich chorych na Msze św. o godz. 10.00 połączonej z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
5. W piątek ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych od godz. 9.00.
6. W piątek zapraszamy na spotkanie Oazy o godz. 16.00 oraz scholki parafialnej o 16.30.
7. Zmarł ks. kan. Franciszek Lisiński długoletni duszpasterz w parafii Wniebowzięcia NMP w Redzie. Różaniec w intencji zmarłego po Mszy św. wieczornej w naszym kościele do wtorku włącznie. W środę o godz. 19.00 eksporta do kościoła i różaniec w intencji zmarłego kapłana oraz Msza św. o godz. 20.00. Natomiast pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. abpa Sławoja Leszka Głódzia. Wszystkie uroczystości w kościele Wniebowzięcia NMP w Redzie.
8. Bóg zapłać Panu Markowi Boyke za instalację oświetlenia obrazu św. Jana Pawła II i Matki Bożej Częstochowskiej.
9. U ministrantów można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.
Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie informuje, że zadanie inwestycyjne pn. „Termomodernizacja budynku parafii” dofinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (www.wfos.gdansk.pl ) w formie dotacji, w kwocie 2 150 000,00 PLN. Całkowity koszt kwalifikowany zadania wynosi 2 263 157,89 PLN.

Przedsięwzięcie dotyczy kompleksowej termomodernizacji budynku polegające na dociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie stolarki okiennej, modernizacji sytemu grzewczego, montażu instalacji pomp ciepła, montażu instalacji zarządzania energią.

Celem szczegółowym przedsięwzięcia jest zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię zużywaną na potrzeby ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej. Zastosowanie rozwiązań będzie prowadziło o zmniejszenia zużycia energii w budownictwie o ponad 25% wynoszące 1006 GJ/rok, a w konsekwencji zmniejszenie emisji CO2 w związku z działaniami poprawiającymi efektywność wykorzystywania energii w budynku kościoła wynoszące 677,40 Mg/rok.
WFOŚiGW w Gdańsku
Nr konta: 67 8348 0003 0000 0017 0309 0001 - Parafia Rzymsko-Katolicka 84-240 Reda, ul. Kościelna 18
Bank Spółdzielczy w Pucku.
Prosimy o wsparcie inwestycji nowych ławek w naszym kościele.
Bóg zapłać.