Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny
Nieustającej Pomocy w Redzie
Ogłoszenia, zapowiedzi...
XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20.06.-27.06.2021 r.

1. We wtorek rozpoczynamy remont kaplicy św. Huberta - nie będzie Mszy św. w tygodniu, ale w niedzielę Msze będą odprawiane bez zmian. W poniedziałek zapraszamy na godz. 10.00 do kaplicy wszystkich, którzy mogliby pomóc w przygotowaniu do remontu (potrzebujemy pościągać całe poroże, wypchane zwierzęta itp.)
2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. w kościele.
3. We wtorek po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa w int. dziecka nienarodzonego.
4. W piątek o godz. 9.00 Msze św. na zakończenie roku szkolnego w kościele oraz w Rekowie Górnym przy szkole.
5. Za tydzień w niedzielę przypada nasz odpust parafialny ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Uroczystą sumę o godz. 10.30 poprowadzi ks. Robert Jahns – przewodnik Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po Mszy św. przy kościele słodki poczęstunek dla naszych parafian. Ponadto we wtorek zapraszamy na godz. 17.00 osoby, które mogłyby pomóc w przygotowaniu terenu kościelnego i przy plebanii na nasz odpust parafialny.
6. Bóg zapłać Panu Leszkowi Heblowi za naprawę schodów na teren kościoła od strony ul. Ks. Semmerlinga.
7. Po Mszy św. można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
1. Maciej Kreft – kawaler – ul. Rekowska Reda
Klaudia Stelmaszyk – panna – ul. Jodłowa Reda
2.Szymon Bigus – kawaler – ul. Osiedlowa Rekowo Górne
Czpiewska Natalia – panna - ul. Osiedlowa Rekowo Górne
3.Łukasz Manikowski – kawaler – Ul. Szubińska Bydgoszcz
Dominika Specht – panna – ul. Podleśna Reda

Pomoc po pożarze dla rodziny Bigus: CARITAS ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ 51 1160 2202 0000 0000 6358 8333 dla Teresy Bigus

Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie informuje, że zadanie inwestycyjne pn. „Termomodernizacja budynku kościoła w Redzie” zostało dofinansowane z programu NFOŚ p.n. Poprawa jakości powietrza .Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” w formie dotacji w kwocie 2.150.000 zł w tym z NFOŚ -1.920.810zł i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku w kwocie 229.190 zł. Całkowity koszt kwalifikowany zadania wyniósł 2.271.282,00 PLN.

Przedsięwzięcie dotyczyło kompleksowej termomodernizacji budynku polegającej na dociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie stolarki okiennej, modernizacji sytemu grzewczego, montażu instalacji pomp ciepła, montażu instalacji zarządzania energią.

Celem szczegółowym przedsięwzięcia było zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię zużywaną na potrzeby ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej. Zastosowane rozwiązania spowodują zmniejszenie zużycia energii o ponad 25% to jest 1006 GJ/rok, a w konsekwencji zmniejszenie emisji CO2 w związku z działaniami poprawiającymi efektywność wykorzystywania energii w budynku kościoła wynoszące 677,40 Mg/rok.
W tej trudnej sytuacji dla całej parafii i parafian można na konto parafialne składać ofiary przeznaczone na tacę. Bóg zapłać.
Nr konta: 67 8348 0003 0000 0017 0309 0001 - Parafia Rzymsko-Katolicka 84-240 Reda, ul. Kościelna 18
Bank Spółdzielczy w Pucku.
Bóg zapłać.