Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny
Nieustającej Pomocy w Redzie
Młodzież

Młodzież naszej parafii może uczestniczyć w życiu naszej parafii uczestnicząc w różnych grupach duszpasterskich i konkretne dzieła. Szczególny charakter uczestnictwa ma przygotowanie się gimnazjalistów II i III klasy do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Spotkania formacyjne kandydatów do biermowania:
> I-szy Piątek uczestnictwo we Mszy św. (godz. 18.00 w kościele i 19.00 w kaplicy św. Huberta),
> Katechezy:
- czwartek - godz. 17.00 - Rekowo Górne,
- piątek - godz. 17.00 - kl. II - Rekowo Dolne,
- piątek - godz. 18.30 - kl. III Rekowo Dolne
> spotkania okolicznościowe (albo wyjazdowe) -wg. porządku ogłoszonego przez. ks. opiekuna.
> czynne uczestnictwo w nabożeństwach (np. prowadzenie różańca) i Liturgii Mszy Św. (np. czytanie wezwań modlitwy powszechnej, czytań mszalnych)

Prowadzący formację kandydatów: ks. Rafał Czaja;
prowadzenie muz.: P. Grażyna Klebba (organistka)
Pomoc organizacyjna: zaangażowani rodzice kandydatów/ek.

"Duchu Święty przyjdź i uczyń nas świadkami Jezusa Chrystusa!"

Zdjęcie "rodzinne" tegorocznych kandydatów do bierzmowania (i niektórych rodziców) podczas pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie dnia 24.10.2009r. (przed ołtarzem papieskim)

Uczestniczyliśmy także (w mniejszym gronie) w Litanii Miast. To szczególne spotkanie odbyło się wieczorem 1-ego listopada 2009r na rynku w Wejherowie.

W perspektywie roku duszpasterskiego 2009/2010 przygotowujemy się do powstania parafialnej grupy KSM (Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży).